Záznam

Počet vyhľadaných dokumentov: 6

Zoradiť podľa:

Počet vyhľadaných dokumentov: 6

Zoradiť podľa:

  • Článek
Ako bude postupovať správca dane v prípade, keď pri daňovej kontrole zistí, že pokladničný doklad vydaný z elektronickej registračnej pokladnice (ďalej len "ERP") už nie je po rokoch čitateľný a podnikateľ pokladničný doklad neoskenoval?
Vydané: 26. 09. 2024
  • Článek
Konateľ spoločnosti nakupuje v zahraničí služby, a to v EÚ aj mimo EÚ, za ktoré platí kreditnou kartou. Spoločnosť neeviduje faktúru, t. j. žiadny doklad o prijatých službách. Na výpise z banky je uvedená len informácia napr. Dropbox (archiv) a pod. Treba tieto položky uvádzať ako prenesenie daňovej povinnosti? V kontrolnom výkaze ich treba uvádzať bez IČ DPH? Ako sa postupuje v takomto prípade?
Vydané: 14. 02. 2018
  • Článek
Spoločnosť je platiteľom DPH. V auguste 2017 oneskorene dostala faktúru za stavebné práce od iného platiteľa DPH. Uvedená faktúra je ešte z mája 2017, dátum dodania aj vystavenia je 31. máj 2017. Ide o tuzemský prenos daňovej povinnosti podľa § 69 ods. 12 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v z. n. p. (ďalej len „zákon o DPH“). Ako má spoločnosť vyriešiť dodatočné daňové priznanie k DPH a kontrolný výkaz? Má spoločnosť nárok na odpočet DPH v máji?
Vydané: 12. 10. 2017
  • Článek
Právo na odpočítanie dane v zmysle zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v z. n. p. (ďalej len „zákon o DPH“) majú registrované osoby, ktoré majú postavenie platiteľa DPH. Podmienkou vzniku práva na odpočítanie dane je, že platiteľ dane prijme tovar alebo službu na účely svojho podnikania ako platiteľ dane.
Vydané: 17. 09. 2017
  • Článek
Konateľ spoločnosti nakupuje v zahraničí služby, a to v EÚ aj mimo EÚ, za ktoré platí kreditnou kartou (­napr. 80 €, 50 USD atď.). Spoločnosť neeviduje faktúru, t. j. žiadny doklad o prijatých službách. Na výpise z banky je uvedená len informácia napr. Dropbox (archiv) a pod. Treba tieto položky uvádzať ako prenesenie daňovej povinnosti? V kontrolnom výkaze ich treba uvádzať bez IC DPH? Ako sa postupuje v takomto prípade?
Vydané: 17. 05. 2017
  • Článek
Naša spoločnosť má uzatvorenú zmluvu s českou spoločnosťou o dodávkach tovarov na výstavbu nehnuteľnosti umiestnenej v tretej krajine. Česká spoločnosť je generálnym dodávateľom stavby, investorom je spoločnosť z tretej krajiny. Naša spoločnosť uskutočnila nasledovný obchod: predmetom dodávky bol nákup tovarov v jednej tretej krajine „T“ s nasledovnou dodávkou do ďalšej tretej krajiny „G“. Naša spoločnosť „S“ teda kúpila tovar v tretej krajine „T“, tento ihneď fakturovala českej spoločnosti a česká spoločnosť ho predala do tretej krajiny „G“. Tovar sa fyzicky prepravil priamo z jednej tretej krajiny „T“ do tretej krajiny „G“. Fakturácia prebehla medzi našou spoločnosťou „S“, generálnym dodávateľom stavby − českou spoločnosťou a táto fakturovala do krajiny „G“, kde je umiestnená stavba. Všetky obchody sa uskutočnili ešte pred vstupom do krajiny „G“ (ešte pred preclením z krajiny „T“ do krajiny „G“). Mohli by ste nám objasniť, aké sú naše povinnosti z hľadiska zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v z. n. p. (ďalej len „zákon o DPH“) a súhrnného výkazu (ako máme určiť miesto dodania tovaru, keď ešte počas prepravy od prvého dodávateľa z krajiny „T“ sme ho predali českej firme, ktorá ho predala konečnému príjemcovi v tretej krajine „G“). Tento konečný príjemca tovar aj preclil. Z nášho pohľadu sme nákup aj predaj tovaru uskutočnili na území tretej krajiny. Uvažujeme správne, že takýto obchod nie je predmetom DPH na Slovensku? Ako máme takýto obchod zdokumentovať a dokázať, že fyzicky bol tovar prevezený z tretej krajiny „T“ do tretej krajiny „G“, a obchody prebehli fakturačne medzi jednotlivými obchodnými partnermi? Neuskutočnili sme ani vývoz, ani dovoz v SR. Zhrnutie otázky: Český generálny dodávateľ stavby umiestnenej v tretej krajine si u našej spoločnosti registrovanej za platiteľa DPH v SR objednal dodávku tovaru, ktorý bude inštalovaný na stavbe umiestnenej v tretej krajine. Naša spoločnosť túto dodávku objednala v ďalšej tretej krajine (nie v tej, v ktorej je umiestnená stavba). Dodávka, t. j. fyzické premiestnenie tovaru sa uskutočnilo z jednej tretej krajiny do druhej tretej krajiny. Fakturácia prebehla nasledovne: dodávateľ „T“(tretia krajina) poslal faktúru našej spoločnosti „S“. Následne naša spoločnosť „S“ poslala faktúru českej spoločnosti. Česká spoločnosť poslala faktúru konečnému odberateľovi so sídlom v tretej krajine „G“. Tento konečný odberateľ tovar aj preclil ako dovoz z krajiny „T“ do krajiny „G“.
Vydané: 12. 11. 2013