Vyslanie zamestnanca
Počet vyhľadaných dokumentov: 6
Zoradiť podľa:
Počet vyhľadaných dokumentov: 6
Zoradiť podľa:
- Článek
Každý zamestnávateľ je podľa § 145 ods. 1 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v z. n. p. (ďalej len „Zákonník práce“) povinný poskytovať zamestnancom náhradu výdavkov, ktoré im vzniknú v súvislosti s výkonom práce, a to podľa osobitného predpisu, ktorým je zákon č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách v z. n. p. (ďalej len „zákon o cestovných náhradách“).
- Článek
Je potrebné podávať formulár PD A1 za zamestnanca aj pri jednodňových zahraničných pracovných cestách, napríklad pri účasti na odbornom seminári, konferencii, rokovaní v zahraničí?
- Článek
Slovenská stavebná spoločnosť s r. o. má uzatvorenú zmluvu s inou firmou v Rakúsku a svojich zamestnancov bude vysielať na 10 dní do Rakúska, potom budú pracovať 5 dní na Slovensku a zase 10 dní v Rakúsku. Vyplácať týchto zamestnancov bude slovenská spoločnosť s r. o. Rakúska spoločnosť bude vyplácať za každého zamestnanca slovenskej spoločnosti s r. o. formou faktúry. V Rakúsku nesmie vzniknúť subdodávka, ale spoločnosť si požičia na prácu zamestnancov zo Slovenska. Celkom táto forma spolupráce prebieha 4 mesiace. Ide v tomto prípade o:
agentúry dočasného zamestnávania,
personálnu agentúru,
agentúru podporovaného zamestnávania?
Aký je rozdiel medzi týmito formami zamestnania? O ktorú licenciu z tých troch má slovenská spoločnosť s r. o. žiadať?
- Článek
Tak ako zdaňovanie príjmov upravujú lokálne zákony a zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, tak aj sociálne poistenie má svoje lokálne predpisy, medzinárodné zmluvy a príslušnú legislatívu na úrovni Európskej únie. Pri migrácii obyvateľstva a výkone činnosti vo viacerých štátoch vyvolávajú rôzne systémy sociálneho zabezpečenia obavy o zabezpečenie v dôchodkovom veku, či poskytnutie akýchkoľvek dávok napr. v chorobe, nezamestnanosti, materstve a pod.
- Článek
Po vstupe Slovenskej republiky do Európskej únie sú zamestnávatelia povinní pri vysielaní svojich zamestnancov do iných členských štátov EÚ a pri zamestnávaní občanov z iných členských štátov EÚ rešpektovať legislatívu EÚ. Autorka v článku uvádza postupy, ktoré je zamestnávateľ povinný dodržať.
- Článek
V praxi vzniká niekedy problém, akým spôsobom vyslať zamestnanca na výkon práce do iného miesta, ako je jeho miesto výkonu práce, resp. pravidelné pracovisko, v rámci územia SR, ako aj do zahraničia. Problematické je, aký právny úkon treba aplikovať na daný prípad predovšetkým pri následnom posúdení jeho nárokov na náhradu výdavkov.